24 KWIETNIA (piątek)
godz. 18:00 – wernisaż malarstwa Beaty Jankowskiej
+ koncert zespołu PAPROCHY /Koszary Dragonów/ wstęp wolny
godz. 20:00 – początek koncertów /Klub Amnezja/ wstęp 10 zł
zespoły:
CHICHA
CUBA DE ZOO
+ wspólny Jam Session

25 KWIETNIA (sobota)
godz. 20:00 – początek koncertów / Klub Amnezja/ wstęp 20 zł
zespoły:
RESZTA POKOLENIA
APPLEMINT
KAMIKAZE
MOSKWA
+ After party – duet DJ Lary & DJ Vojczool
Wizualki: Marta Chyła, Żaneta Reliszko

Konferansjerka: Arkadiusz Jakszewicz

—————–

O wykonawcach:
APPLEMINT- grają szeroko pojęty punk rock, chociaż najbliżej im do stylu zespołów skate i kalifornijsko-punkowych. Właśnie na takiej muzyce wychowali się i stawiali pierwsze muzyczne kroki. Ich inspiracją są bandy takie jak Sum 41, Blink 182, Green Day, Bad Religion, NOFX, Rise Against, Box Car Racer. Koncertowali od początku swojej działalności u boku takich zespołów jak legendarny Dezerter, Apteka, Kryzys,Tilt, Triquetra, Cuba De Zoo, czy nieistniejąca już formacja The Cuffs. AppleMint trafił na wybitne dzieło jakim jest płyta „Tribiute to Moskwa” ze swoim coverem „Co Dzień”. W skład zespołu wchodzą: Piotr Bauman – Baumi, Łukasz Fiderewicz – Dziubek i Patryk Krzymański aka Andrzej Strzelba.
www.facebook.com/AppleMintband?fref=ts

RESZTA POKOLENIA – płockie trio, które można zaszufladkować w przedziale punk rock z dozą ska. Brali udział w warszawskich eliminacjach do Rock’n’Roll Music Festival, Fonografika Young Stage, mieli okazję zagrać na Festiwalu Rockowisko w Hajnówce 2011 i Ost-Rock UndergroundFest 2012 w Ostródzie, gdzie po głosowaniu publiczności zajęli drugie miejsce. W tym roku grali m.in. na WAKE STAGE Festival 2014 w Bydgoszczy, Rock nad Sanem #2, Festiwal „Lipa” 2014 ( nagroda główna), Festiwal Riff Master 2014 (nagroda główna), Krata Browara #5, BimberFest 2015, HardBowl 2015. Trafili z utworem „Od rana” na listę przebojów „Złota 50-tka” nadawanej prosto z wysp brytyjskich „Polisz Czart”, a z kawałkiem „Czy tak miało być ” zajęli na 50 utworów-12 pozycję!!
https://www.facebook.com/resztapokolenia

CHICHA – zespół przyjemnego postrzegania rzeczywistości;) … czyli ostrego, bezkompromisowego rock & punk’n’rolla. Rytmicznie, gitarowy, płyn ustrojowy. Krew z krwi, skóry z kury, myśli zmyśli z ust do ust. Grają od września 2011 dorobili się w tym czasie dema „Chicha” (2012) nagranego w studio Band.pl oraz EP „one2trzyIV” (2015) zrealizowanego w 666STUDIO & G.REC. Śpiewają po polsku o polskiej rzeczywistości, realiach, uczuciach…
www.facebook.com/chichaband

CUBA DE ZOO – jeden z ulubionych zespołów dziennikarzy Radiowej Trójki ;). Zespół, jako trio stawia na trzy elementy: energię, melodie i dobre polskie teksty. Ta zasada sprawdziła się w przypadku ich debiutanckiego albumu „Rozkaz”. Na kolejnej płycie „Trucizna” zespół przedstawia materiał o wiele dojrzalszy zarówno pod względem muzycznym, jak i w warstwie tekstowej. Obecnie trwają pracę nad trzecią płytą.
www.facebook.com/CubaDeZoo

KAMIKAZE – przedstawiają się dość nietypowo: „Mamy mocny kręgosłup -> dobrze wyglądamy. Jest ciśnienie , gitara i pazur – pozostało dopracować nam kilka szczegółów i ukształtować charakter. Kto łyknie w ciemno?” Zaczęli wspólne występy pod koniec 2012 r, grają szybki punk rock z naleciałościami hc. Mocnym i ważnym punktem są dla nich teksty.
www.facebook.com/KamikazeHCP?fref=ts

MOSKWA – grupa powstała w 1983 roku w Łodzi, założona przez Pawła ‘Gumę’ Gumolę – wokal i gitara, Piotra ‘Rogoza’ Rogozińskiego – gitara basowa i Tomasza Grona – perkusja. Jesienią tego samego roku muzycy wystąpili na festiwalach „Prawdziwe Brzmienie Łodzi” i Kontrrockowisko”. Wiosną 1984 Moskwa zarejestrowała swoje pierwsze demo, które później zostało wysłane do organizatorów festiwalu w Jarocinie. W sierpniu zespół został jednym z laureatów tego festiwalu, kwalifikując się do „złotej ósemki”. W latach 80 zespół stał się kultową grupą sceny punk rock. Pierwszy okres działalności zespołu zamknięty został w 1991 roku, kiedy to muzycy rozstali się, poświęcając indywidualnym projektom. W 2001 roku znowu postanowili występować razem. Obecny skład Moskwy, to ‘Guma’ – wokal i gitara, Kamil Rogiński – wokal i gitara basowa oraz Radek Jarzyna – perkusja. Najważniejsze albumy grupy to „Nigdy!” (1986, Prawda), „Moskwa ” (1989, Pronit), „Życie niezwykłe” (1990, Polskie Nagrania), „1984 Koncert” (2001, SNFP), „Live HRPP” (2011, HRPP Records).
www.facebook.com/MoskwaPunk?fref=ts

PAPROCHY – Mieszanka osobliwości muzycznych w polewie kakaowej. Skład: Przemek Mrozowski – saxofon, klarnet, Adaś-Maciej Pancer- perkusja, Sławek Przytuła – gitara, Czarek Ozga „Ozos”- gitara, Szymon Grzędziński- Bas, Pudel Ludojad- wokal.

Organizatorzy: Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne Samograj, Klub Amnezja.

Patronat medialny: Radio Olsztyn, Radio UWM FM, Gazeta Wyborcza, Kurier Olsztyński, Gazeta Turystyczna Warmii i Mazur.

Lokalizacja:
Koszary Dragonów – Koszary Sztuki w Olsztynie, ul. Gietkowska
Klub Amnezja, Żołnierska 16c, 10-691 Olsztyn